Wszystkie bestsellery
  • Baner

  • Baner

  • Baner

  • Baner

Kabiny i elementy

Kabiny i elementy

Jest 41 produktów.

Pokazano 1-41 z 41 pozycji

Aktywne filtry

Rodzaje kabin MAN

W pojazdach użytkowych marki MAN występują różne rodzaje kabin, a co za tym idzie to również  występują inne się części do poszczególnych kabin. Pokrótce opiszemy poszczególne kabiny i czym można je odróżnić.

CZĘŚCI MAN

Kabiny szerokie - szerokość 2,44 m

Kabinę szeroką rozpoznajemy po tym że drzwi na dole są proste i nadkola nie wystają poza kabinę tylko idą na równo z kabiną. 

man czesci

MAN TGA, MAN TGX z kabiną XXL - najwyższa szeroka

(wymiary: szerokość 2,44, głębokość 2,28, wysokość 2,15)

Kabina XXL jest największą z kabin jaka jest oferowana w pojazdach użytkowych koncernu MAN. Kabina XXL jest przeznaczona przeważnie do transportu dalekobieżnego ponieważ na dłuższych dystansach kierowca ma większą wygodę. Po czym poznać że jest to największa kabina? Przede wszystkim po tym że ma umieszczoną szybkę nad drzwiami kierowcy i pasażera. Jest to najbardziej charakterystyczny znak rozpoznawczy. 

man czesci

MAN TGA, MAN TGX z kabina XLX - średnia szeroka

(wymiary: szerokość 2,44, głębokość 2,28, wysokość 1,94)

Kabina XLX w pojazdach MAN jest bardzo podobna do XXL natomiast posiada niższy dach i nie posiada ona szybki w globie czyli nad drzwiami kierowcy i pasażera. Jest to kabina również bardzo często wykorzystywana przy transporcie dalekobieżnym ale również na krótszych odległościach. 

man czesci

MAN TGA, MAN TGX z kabiną XL - najniższa szeroka 

(wymiary: szerokość 2,44, głębokość 2,28, wysokość 1,66) 

Kabina XL jest to najniższa z szerokich kabin z płaskim metalowym dachem.  

CZESCI MAN

Kabiny wąskie - szerokość 2,24 m 

Kabinę wąska najłatwiej rozpoznać po nadkolach które wystają poza szerokość kabiny oraz po drzwiach ponieważ na dole nie są proste tylko mają wycięcie na błotnik. 

części man

Kabina LX  - kabina wąska z wysokim dachem czyli w globie

(wymiary: szerokość 2,24, głębokość 2,28, wysokość 1,925)

Kabina LX występuje w pojazdach MAN TGS, MAN TGA, MAN TGM, MAN TGL. Jest to największa z wąskich kabin jakie występują w pojazdach MAN. Bardzo lubiana przez firmy specjalizujące się w transporcie kruszyw, materiałów sypkich, płynów. Zapewnia optymalny komfort i przy odpowiednim dobraniu wyposażenia można uzyskać niską wagę pojazdu, a to przy transporcie jest bardzo ważne. 

części man

Kabina L - kabina wąska niska z leżanką 

(wymiary: szerokość 2,24, głębokość 2,28, wysokość 1,645)

Kabina L występuje w pojazdach MAN TGS, MAN TGA, MAN TGM, MAN TGL jest kabiną wąską z leżanką i płaskim metalowym dachem. Również przez firmy specjalizujące się w transporcie kruszyw, materiałów sypkich, płynów na krótszych trasach. 

części man

Kabina M - najmniejsza kabina tzw. budowlana

(wymiary: szerokość 2,24, głębokość 1,28, wysokość 1,645)

Kabina M jest najmniejszą kabiną występującą w samochodach ciężarowych. Nazywana kabiną budowlaną ponieważ najczęściej występuje w pojazdach budowlanych w wywrotkach, gruszkach do betonu, ale także na zastosowanie w ciągnikach siodłowych 

części man

Kabina C - kabina występująca w pojazdach typu MAN TGL, MAN TGM.

(wymiary: szerokość 2,24, głębokość 1,62, wysokość 1,585)

części man

Kabina DOKA - kabina podwójna występująca np. w samochodach strażackich