Wszystkie bestsellery
  • Baner

  • Baner

  • Baner

  • Baner

Układ zawieszenia

Układ zawieszenia

Jest 18 produktów.

Pokazano 1-18 z 18 pozycji

Aktywne filtry

Zawieszenie samochodu ciężarowego 

Układ zawieszenia jest odpowiedzialny za wygodne podróżowanie i stabilne prowadzenie pojazdu. Jest to szereg podzespołów za pomocą którego koła połączone są z resztą pojazdu. W samochodach ciężarowych zawieszenie pojazdu narażone jest na duże przeciążenia związane z przewożeniem różnego rodzaju towarów. Dlatego też bardzo ważne są systematyczne przeglądy podwozia i poszczególnych elementów zawieszenia. 

W samochodach powyżej 3,5 t występują zawieszenia pneumatyczne oraz układ zawieszenia na resorach.
Samochody użytkowe występują w różnych konfiguracjach i z różnym układem zawieszenia zależy to od przeznaczenia danego pojazdu. Ciągniki siodłowe przeważnie posiadają przednie zawieszenie na resorach natomiast tylne wyposażone jest w układ pneumatyczny. Pojazdy budowlane takie jak np. MAN 8x8, 8x6, 8x4, 4x4 przeważnie wyposażone są w zawieszenie na resorach z przodu i z tyłu. Występują również tak zwane solówki np. BDF które mają całe zawieszenie pneumatyczne.   

W skład zawieszenia wchodzą: 

  • podzespoły prowadzące : drążek poprzeczny, drążek wzdłużny, drążek reakcyjny, stabilizator
  • podzespoły tłumiące : amortyzator
  • podzespoły resorujące : resor, poduszka zawieszenia, poduszka zawieszenia z wbudowanym amortyzatorem

Częstymi problemami jakie występują w samochodach ciężarowych są pęknięcia resorów, przetarcia poduszek w zawieszeniu pneumatycznym oraz uszkodzenia amortyzatorów oraz wybijają się końcówki drążków. Rzadziej spotykane są uszkodzenia związane z drążkami stabilizacyjnymi lub reakcyjnymi. 

Nasz asortyment 

W kategorii układ zawieszenia oferujemy następujące części zamienne : amortyzatory, elementy układu zawieszenia kabiny, drążki stabilizacyjne i reakcyjne, resory, zwrotnice oraz pozostałe elementy zawieszenia pojazdu. Oferujemy części takich producentów jak: OE MAN, SACHS, LEMFORDER, CONTINENTAL i innych.