Wszystkie bestsellery
  • Baner

  • Baner

  • Baner

  • Baner

Układ hamulcowy

Układ hamulcowy

Jest 23 produktów.

Pokazano 1-23 z 23 pozycji

Aktywne filtry

Układ hamulcowy czyli jeden z najważniejszych elementów bezpieczeństwa na drodze

Dobry układ hamulcowy jest podstawą bezpieczeństwa i spełnia jedną z najważniejszych ról. Jak wiadomo niesprawny układ hamulcowy może przyczynić się do wypadków na drodze. Bardzo ważne jest, aby regularnie sprawdzać stan poszczególnych podzespołów układu. W samochodach ciężarowych i autobusach do załączenia się hamulców używany jest układ pneumatyczny.  W układach hamulcowych pojazdów ciężarowych stosowane są dwa rozwiązania:

1 - tarcze hamulcowe, składające się zacisku hamulcowego oraz tarczy hamulcowej i klocków

2 - bębny hamulcowe, składające się z bębna hamulcowego, szczęk hamulcowych oraz rozpieraków  

Co należy sprawdzać przy okazji przeglądu? 

- Klocki hamulcowe

- Tarcze hamulcowe 

- Zaciski hamulcowe 

- Bębny hamulcowe 

- szczęki hamulcowe 

- Przewody hamulcowe (przewody pneumatyczne)

W dobrym funkcjonowaniu układu hamulcowego ważną role spełniają również zawory hamulcowe EBS oraz sterowniki które sterują i monitorują cały układ i wszystkie czujniki. 

Często nie wiemy jaka jest dokładna przyczyna usterki. Nasza firma wychodząc na przeciwko naszym klientom, wiedząc doskonale że w transporcie liczy się czas i szybkość naprawy, dajemy możliwość bezproblemowego zwrotu używanej części. Jeśli okaże się że zakupiona część nie jest potrzebna to można ją oddać w określonym czasie (oczywiście w nienaruszonym stanie z naszymi plombami).  

Nasz asortyment 

W dziale układ hamulcowy oferujemy niezbędne części zamienne do prawidłowego działania całego układu, takie jak: tarcze hamulcowe, klocki hamulcowe, zaciski hamulcowe, sterowniki EBS, sterowniki ABS, zawory EBS, siłowniki hamulcowe.

W  kategorii części układów hamulcowych dysponujemy następującymi producentami : OE MAN, HALDEX , WABCO, KNORR-BREMSE, MERITOR, STEINHOF, TEXTAR i innych.