Wszystkie bestsellery
  • Baner

  • Baner

  • Baner

  • Baner

Układ elektryczny, zapłon

Układ elektryczny, zapłon

Jest 18 produktów.

Pokazano 1-18 z 18 pozycji

Aktywne filtry

Elementy układu elektrycznego

Układ elektryczny w samochodzie odpowiada za wszystkie informacje jakie są przesyłane do poszczególnych zaworów i serowników. Napięcie znamionowe w samochodach ciężarowych wynosi 24 V.  Najważniejszymi elementami układu elektrycznego są:

- Akumulator ( jeden z najważniejszych elementów tego układu, pracuje naprzemiennie z alternatorem, gromadzi w sobie energię elektryczną )

- Alternator ( służy do bieżącego zasilania osprzętu w samochodzie, dostarcza prąd do akumulatora )

- Rozrusznik ( pobiera prąd z akumulatora przy odpalaniu samochodu, zapewnia silnikowi rozruch )

- Świece żarowe ( potrzebne do rozruchu silnika ) 

- Bezpieczniki ( Zabezpieczają inne elektryczne urządzenia w samochodzie )

- Sterowniki silnika. 

W dzisiejszych czasach bardzo ważnym ogniwem w samochodzie jest system elektryczny. Części zamienne powinny być dobierane za pomocą numerów OE, aby mieć pewność o dobrym dopasowaniu podzespołu elektrycznego do samochodu. Złe dobranie części elektrycznej może przynieść zły wpływ na inne podzespoły lub po prostu nie zadziała.

Często nie wiemy jaka jest dokładna przyczyna usterki. Nasza firma wychodząc na przeciwko naszym klientom, wiedząc doskonale że w transporcie liczy się czas i szybkość naprawy, dajemy możliwość bezproblemowego zwrotu używanej części. Jeśli okaże się że zakupiona część nie jest potrzebna to można ją oddać w określonym czasie (oczywiście w nienaruszonym stanie z naszymi plombami).  

Asortyment w naszym sklepie

W kategorii układ elektryczny znajdują się rozruszniki, alternatory, czujniki, świece, płyty bezpieczników, sterowniki, wiązki elektryczne oraz inne części związane z elektryką. Takich marek jak OE MAN, BOSCH, VDO, CONTINENTAL, SIEMENS, KNORR-BREMSE, WABCO, PRESTOLITE. W ofercie poszczególnych dostawców części zamiennych występują również nowe i regenerowane alternatory i rozruszniki. 

Nasza firma szuka najlepszych rozwiązań, sprawdza dostępne możliwości i odpowiednio dobiera części zamienne po konsultacji z klientem.