Wszystkie bestsellery
  • Baner

  • Baner

  • Baner

  • Baner

Sprzęgi (siodła), zaczepy, osprzęt

Sprzęgi (siodła), zaczepy, osprzęt

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Aktywne filtry

Sprzęgi i zaczepy do samochodów ciężarowych 

Ciągniki siodłowe wyposażone są w tak zwane siodła czyli sprzęgi siodłowe które odpowiedzialne są w za umocowanie naczepy do ciągnika siodłowego. Sprzęgi siodłowe występują w różnych wysokościach w zależności od przeznaczenia, do naczep które przewożą kruszywo oraz do silosów stosowane są przeważnie wyższe natomiast do firanek stosuje się niższe.

Najbardziej popularne są sprzęgi siodłowe takich marek jak JOST , +GF+. Ważne jest żeby siodło cały czas miało smarowanie, a odpowiedzialne za to jest centralne smarowanie. Centralne smarowanie w niektórych przeważnie starszych modelach takich jak MAN F2000, F90 odpowiadało nie tylko za dostarczanie smaru do siodła ale także do zwrotnic. Obecnie stosowane są urządzenia które tylko smarują siodło i zamocowane są bezpośrednio pod blatem siodła, natomiast MAN-ach TGA występowały z prawej strony pod kabiną. 

W pojazdach które ciągną za sobą przyczepy występują zaczepy pozwalające zapiąć przyczepę do ciężarówki. W takim rozwiązaniu najbardziej popularne są produkty firm RINGFEDER oraz ROCKINGER. 

Często kierowcy borykają się ponieważ nie wiedzą jakie dobrać wysokości siodeł. Tutaj mamy kilka możliwości, ponieważ możemy zmienić wysokość przez zmianę wysokości łapy do siodła lub zmienić blachę do której mocowane jest siodło do ramy. Możemy manewrować wysokością od około 130 mm do nawet około 300 mm. 

W naszym asortymencie znajdują się używane i nowe sprzęgi siodłowe oraz zaczepy jak i również części oraz zestawy naprawcze.