Wszystkie bestsellery
  • Baner

  • Baner

  • Baner

  • Baner

Układ napędowy

Układ napędowy

Jest 33 produktów.

Pokazano 1-33 z 33 pozycji

Aktywne filtry

Przeniesienie napędu

Układ napędowy czyli inaczej układ przeniesienia napędu. Układ napędowy odpowiada za przeniesienie napędu z silnika przez skrzynie biegów na wał i koła napędowe. Najważniejszą częścią tego elementu jest skrzynia biegów. W samochodach ciężarowych występują skrzynie manualne oraz automatyczne. Skrzynia biegów może być wyposażona w intarder/retarder, jest to urządzenie odpowiadające za długotrwałe hamowanie pojazdu. Natomiast dyferencjał może być dodatkowo wyposażony w blokadę mechanizmu różnicowego.  

Pozostałymi elementami układu przeniesienia napędu są:

- Sprzęgło 

- Wał napędowy

- Piasty koła

- Dyferencjał

- Półosie 

W każdym pojeździe układ przeniesienia napędu jest odpowiednio skonfigurowany. Dobrane są odpowiednie przełożenia skrzyni biegów do przełożeń dyferencjału i również ważną rolę mają tutaj koła jezdne, które mają odpowiedni rozmiar. Wszystkie podzespoły tworzą jedną całość i ma to odzwierciedlenie na zegarach oraz tachografie. 

Nasza oferta

Dobranie trafnych części zamiennych do układu napędowego jest bardzo ważne. Skrzynie biegów mają różne oznaczenia i przełożenia,  które zapisane są za tabliczce znamionowej skrzyni. Na tabliczce znamionowej najważniejszymi numerami są numery skrzyni biegów oraz "total ratio" czyli przełożenia skrzyni biegów. Wały napędowe najczęściej sprawdzamy po długości, dyferencjały po przełożeniach. Nasza kadra wie jak odpowiednio dobierać części zamienne, służymy pomocą i zapraszamy do kontaktu. 

W układzie napędowym posiadamy ofertę części zamiennych takich marek jak OE MAN, ZF, SACHS, VALEO, SKF, EURORICAMBI i innych.

W kategorii układ napędowy oferujemy części do skrzyń biegów manualnych, części do skrzyń biegów automatycznych oraz całe skrzynie biegów, łożyska, dyferencjały, wkłady mostów, piasty koła, półosie, wały pędne, wybieraki skrzyń biegów.