Wszystkie bestsellery
  • Baner

  • Baner

  • Baner

  • Baner

Układ wentylacji, ogrzewanie

Układ wentylacji, ogrzewanie

Jest 11 produktów.

Pokazano 1-11 z 11 pozycji

Aktywne filtry

Ogrzewanie i wentylacja 

O system ogrzewania i wentylacji warto zadbać, ponieważ tak samo jak w przypadku układu klimatyzacji musi on być pozbawiony wszystkich nieczystości. Systematyczna wymiana filtrów kabinowych ma duży wpływ na nasze zdrowie ponieważ zapobiega powstawaniu bakterii oraz zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. Dlatego zalecana jest systematyczna wymiana filtrów. 

Ogrzewanie kabiny 

W zimne dni ogrzanie środka kabiny jest niezbędne jeżeli chcemy komfortowo podróżować. Jazda bez ogrzewania z zimie jest nie przyjemna i też niebezpieczna. W czasie mrozów bardzo ważne jest odpowiednie ogrzanie szyb i lusterek żeby widoczność na drodze była dobra. W kabinie podczas postoju bardzo ważnym elementem jest ogrzewanie postojowe, w samochodach marki MAN występują przeważnie ogrzewanie postojowe Webasto, oraz ogrzewanie postojowe Eberspacher.

Co może być zepsute, kiedy widzimy że układ ogrzewania nie chodzi tak jak powinien? 

- Nagrzewnica

- Dmuchawa

- Rezystor nagrzewnicy

- Zawór nagrzewnicy 

- Webasto ( ogrzewanie postojowe ) 

- Czujniki temperatury 

Części zamienne do naprawy 

Układ ogrzewania może być skomplikowany, a jego naprawa może być czasochłonna. Wybór odpowiednich części zamiennych jest też ważnym czynnikiem w tej kwestii. W nowszych modelach układ sterowania został zmieniony ze zwykłych linek na sterowanie elektroniczne. 

W kategorii układ wentylacji, ogrzewanie znajdują się rzeczy potrzebne do ogrzania kabiny w chłodne dni czyli ogrzewania postojowe, dmuchawy, nagrzewnice, obudowy filtrów kabiny, zawory nagrzewnic, rezystory dmuchawy i inne wiele innych.

W naszej ofercie układów wentylacji i ogrzewania znajdują się produkty takich marek jak WABCO, EBERSPACHER, WEBASTO, BEHR-HELLA, OE MAN i innych.