Wszystkie bestsellery
  • Baner

  • Baner

  • Baner

  • Baner

Układ wydechowy

Układ wydechowy

Jest 28 produktów.

Pokazano 1-28 z 28 pozycji

Aktywne filtry

Układ wydechowy 

Sprawny układ wydechowy spełnia bardzo ważną rolę, a przede wszystkim ma ogromny wpływ na środowisko a co a tym idzie to również na nas. Obecnie mamy bardzo dużo wytycznych dotyczących norm spalin. Układy wydechowe są wyposażone w szereg czujników które badają czystość spalin trafiających do atmosfery. 

Układ AdBlue 

W niektórych samochodach z normą spalania Euro 5 i Euro 6 dodatkowo został zastosowany układ AdBlue. Jest to układ w którego skład wchodzi osobny zbiornik na mocznik, pompa AdBlue oraz czujniki i zawory AdBlue które mają za zadanie odpowiednio dozować mocznik do układu. Dzięki takiemu rozwiązaniu dochodzi do reakcji chemicznej w której następuje zmiana szkodliwych związków w parę wodną i lotny azot. 

Zadaniem układu wydechowego jest prawidłowe odprowadzanie gazów z komór cylindrów. Poszczególne elementy muszą kiedyś zostać wymienione. Korozja i wysoka temperatura to czynniki najbardziej wpływające na uszkodzenia poszczególnych elementów. Uszkodzenia tego typu to tylko kwestia czasu, zależne jest jakiej marki elementy mamy założone. Część oryginalna wytrzyma dłużej niż zamiennik.

Podstawowymi podzespołami z jakich składa się układ wydechowy to:

- Kolektor wydechowy

- Katalizator

- Tłumik

- Rury wydechowy

- Układ AdBlue

- Czujniki temperatury, czujniki ciśnienia  (czujniki NOX)

Nasz asortyment w układzie wydechowym 

W dziale układ wydechowy oferujemy następujące części zamienne : tłumiki, katalizatory, kolektory wydechowe, obudowy, osłony, łączniki, rury układów wydechowych, czujniki temperatury, czujniki NOX, sondy lambda, czujniki ciśnienia spalin, moduły AdBlue, Pompy AdBlue, zawory AdBlue. 

W tej kategorii posiadamy między innymi producentów takich marek jak OE MAN, VANSTAR, BOSCH, DINEX, CONTINENTAL i innych.