Wszystkie bestsellery
  • Baner

  • Baner

  • Baner

  • Baner

Układ kierowniczy

Układ kierowniczy

Jest 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Aktywne filtry

Komfort i bezpieczeństwo prowadzenia pojazdu

Układ kierowniczy jest ważną częścią samochodu ciężarowego, odpowiada za komfort prowadzenia się pojazdu jak i za bezpieczeństwo na drodze. Razem z układem hamulcowym jest bardzo ważnym elementem pod względem bezpieczeństwa. Ten układ jest jednym z najbardziej narażonych na uszkodzenia, dziury i nierówności najbardziej przyczyniają się do uszkodzeń. Komfort jazdy w dużej mierze zależy od tego układu, więc nie powinno być w nim żadnych luzów, drgań itp. Kierowcy ciężarówek bardzo często manewrują w ciasnych miejscach, więc żeby kierowanie pojazdem było precyzyjne to układ kierowniczy musi być sprawny.

Podzespoły najbardziej narażone na usterki:  

- Pompy wspomagania

- Przekładnie kierownicze

- Drążki kierownicze

- Zwrotnice

Niewielkie luzy na poszczególnych podzespołach mają ogromny wpływ na kierowanie pojazdem, co odczuwalne jest na kierownicy. Warto tutaj wrócić uwagę na części dobrej jakości które mają zdecydowanie dłuższą żywotność. 

Nasz asortyment

Części zamienne do tego układu powinny być dobierane po numerze oryginału. Założenie części, która w jakiś sposób nie pasuje, może spowodować fatalne skutki w pracy tego układu. Nasi fachowcy mogą pomóc przy odpowiednim dobraniu części zamiennej przy pomocy właśnie nr OEM. Jeżeli Państwo nie są w stanie odczytać takiego nr, wystarczy podać nr VIN samochodu, my dojdziemy jaki to jest numer, po czym łatwiej będzie zlokalizować daną część zamienną. 

W kategorii układ kierowniczy znajdują się drążki kierownicze, kolumny i przekładnie kierownicze, pompy wspomagania, zbiorniczki wspomagania, podstawy przekładni kierowniczej, czujniki układu kierowniczego.

 W dziale układów kierowniczych mamy takie marki jak OE MAN, ZF, WABCO i inne. Występują również części zamienne regenerowane.